“Razmišljajmo zeleno u susret digitalnoj budućnosti”

U sklopu predradnji za potencijalno novi Erasmus + projekat “Razmišljajmo zeleno u susret digitalnoj budućnosti” najavljen na sjednici UV tijekom tekuće školske godine učenici i učitelji naše pkole provodili su razne aktivnosti. Jedna od njih je bila provedena tijekom mjeseca veljače na satovima matematike u 7. a, b i c razredu. Proveden je “Početni kviz o poznavanju EU” kao pripremna aktivnost za sudjelovanje u budućim projektima Erasmus + programa EU. Učenici su na pitanja odgovarali putem svojih pametnih telefona nakon što su skenirali QR kod koji ih je odveo na hrvatsku stranicu Europskog parlamenta na kojem se nalazi kviz. S obzirom da u svom dosadašnjem školovanju učenici nisu učili  o Europskoj uniji, bilo je zanimljivo vidjeti koliko je njihovo predznanje. Nakon određenog kviza, u svakom razredu zasebno napravili smo analizu točnih odgovora te smo rezultate prikazali stupčastim dijagramima zasebno za svaki razred i usporedno za sva tri razreda. Iz analiziranih odgovora možemo vidjeti da je njihovo predznanje o Europskoj uniji prilično dobro te da su učenici informirani o Europskoj uniji iako još nisu učili o njoj na satovima geografije. Na jedno pitanje svi su učenici dali točan odgovor, a to je naziv himne Europske unije.

I vi možete provjeriti svoje znanje o EU klikom na link:

Aktivnost provela: Maja Merhaut-Kovačević, prof.

Koordinator projekta : Sanja Kos mag.prim.educ.

Fotografije možete pogledati na sljedećoj poveznici: FOTOGRAFIJE

Kao predradnje za pisanje i prijavu novog Erasmus + projekta ” Razmišljajmo zeleno u susret digitalnoj budućnosti”
Sa zaposlenicima OŠ Mate Lovraka odrađena je 08.02.2024. godine anketa o -Održivom sustavu naše škole.
Svrha ankete je prikupiti podatke i povratne informacije na temu održivog sustava naše škole. Ti će nam dragocjeni uvidi znatno pomoći u budućim poboljšanjima istoga.
Anketu provela:
Koordinator i voditelj Erasmus + projekta : Sanja Kos mag.prim educ.

Javni poziv za učenike za sudjelovanje u mobilnosti 2024-2025 nalazi se na sljedećoj poveznici:
JAVNI POZIV ZA UČENIKE
Obrazac za prijavu učenika nalazi se na sljedećoj poveznici:
OBRAZAC ZA PRIJAVU UČENIKA

Učenici kreću u Španjolsku! S velikim entuzijazmom objavljujemo da će deset učenika 8. razreda naše škole sudjelovati u Erasmus+ projektu “Green Minds, Digital Futures” i posjetiti Alicante u Španjolskoj! ✈️ Roditeljski sastanak održan je 18.09.2024. kako bi se pripremili za ovo uzbudljivo putovanje i otklonile potencijalne poteškoće. Želite saznati više o projektu i aktivnostima koje čekaju naše učenike? Posjetite našu web stranicu i preuzmite sve potrebne materijale. Podržimo zajedno naše mlade istraživače! #ErasmusPlus #GreenMindsDigitalFutures
Koordinator projekta: Sanja Kos
Materijale izradile: Maja Merhaut-Kovačević, Sanja Kos

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Dani Erasmusa u punom zamahu: Uspješna prezentacija u Ljubljani!

U ponedjeljak, 30. rujna 2024. godine, naša škola, OŠ Mate Lovraka, predstavila je svoje uspješne Erasmus+ projekte na seminaru “Zajedno za budućnost: Razmjena znanja i iskustava iz Erasmus+ projekata” u OŠ Božidarja Jakca u Ljubljani. Naša škola je još jednom pokazala svoju posvećenost međunarodnoj suradnji. Ovo je bio prvi od seminara predviđenih za provedbu Dana Erasmusa u 2024. godini.

Koordinatorica, Sanja Kos, podijelila je s kolegama iz Slovenije vrijedna iskustva stečena tijekom provedbe naših projekata od privih prijava do sada. Osim toga, imali smo priliku čuti i o uspješnim projektima drugih škola, poput OŠ Stjepana Kefelje i POU Kutina. Spomenuti koordinatori škola i POU Kutina već tradicionalno uspješno surađuju u provođenju Dana Erasmusa i širenju znanja  i iskustava o provođenju istih. Ista će škola provesti niz radionica i predavanja u povratnom posjetu u tijeku tjedna Erasmusa u Kutini kada će organizatori istih biti koordinatori Silvija Krpes i Sanja Kos te će uključivati tri kutinske OŠ i POU Kutina.

Ovaj događaj je bio izvrsna prilika za:

• Razmjenu iskustava: Kolege iz Slovenije su pokazale veliko zanimanje za naše projekte i postavljali su brojna pitanja.
  • Promoviranje škole: Naša škola je predstavljena kao moderna i inovativna obrazovna ustanova.
  • Stvaranje novih kontakata: Uspostavili smo nove kontakte s kolegama iz Slovenije i otvorili vrata za buduće suradnje.

Nakon našeg izlaganja, mnogi su izrazili želju da posjete našu školu i upoznaju se s našim projektima izbliza. Jedna od učiteljica je rekla: ‘Vaši projekti su pravi primjer kako Erasmus+ može obogatiti nastavu i učiniti je zanimljivijom za učenike.'” Ostali su pitali za mogućnost dolaska u našu školu u sklopu svojih Erasmus projekata.

Ovim aktivnostima želimo potaknuti sve učitelje i učenike da se uključe u Erasmus+ programe i tako steknu nova znanja i vještine.