U sklopu predradnji za potencijalno novi Erasmus + projekat "Razmišljajmo zeleno u susret digitalnoj budućnosti" najavljen na sjednici UV tijekom tekuće školske godine učenici i učitelji naše pkole provodili su razne aktivnosti. Jedna od njih je bila provedena tijekom mjeseca veljače na satovima matematike u 7. a, b i c razredu. Proveden je "Početni kviz o poznavanju EU" kao pripremna aktivnost za sudjelovanje u budućim projektima Erasmus + programa EU. Učenici su na pitanja odgovarali putem svojih pametnih telefona nakon što su skenirali QR kod koji ih je odveo na hrvatsku stranicu Europskog parlamenta na kojem se nalazi kviz. S obzirom da u svom dosadašnjem školovanju učenici nisu učili  o Europskoj uniji, bilo je zanimljivo vidjeti koliko je njihovo predznanje. Nakon određenog kviza, u svakom razredu zasebno napravili smo analizu točnih odgovora te smo rezultate prikazali stupčastim dijagramima zasebno za svaki razred i usporedno za sva tri razreda. Iz analiziranih odgovora možemo vidjeti da je njihovo predznanje o Europskoj uniji prilično dobro te da su učenici informirani o Europskoj uniji iako još nisu učili o njoj na satovima geografije. Na jedno pitanje svi su učenici dali točan odgovor, a to je naziv himne Europske unije.

Aktivnost provela: Maja Merhaut-Kovačević, prof.
Koordinator projekta : Sanja Kos mag.prim.educ.

Fotografije možete pogledati na sljedećoj poveznici: FOTOGRAFIJE
_______________________________________________________________

Kao predradnje za pisanje i prijavu novog Erasmus + projekta " Razmišljajmo zeleno u susret digitalnoj budućnosti"
Sa zaposlenicima OŠ Mate Lovraka odrađena je 08.02.2024. godine anketa o -Održivom sustavu naše škole.
Svrha ankete je prikupiti podatke i povratne informacije na temu održivog sustava naše škole. Ti će nam dragocjeni uvidi znatno pomoći u budućim poboljšanjima istoga.
Anketu provela:
Koordinator i voditelj Erasmus + projekta : Sanja Kos mag.prim educ.