GRADSKA SMOTRA LIDRANO 2013.

Autor: Marina Maltarski, 12. 2. 2013.

Ovogodišnja Gradska smotra Lidrano održana je 31. siječnja 2013. godne u OŠ Banova Jaruga.

Naša škola sudjelovala je u dvije kategorije: literarni izraz, dramsko-scensko stvaralaštvo (skupni nastupi).

• Literarni izraz

Anja Sokol, 7. razred ,                                Brigita Ravlić, 8. razred,

Voditelj/mentor: Sanja Horvat-Sokol       Voditelj/mentor: Marija Roško

• Dramsko-scensko stvaralaštvo

Dramska skupina naše škole (2 nastupa)

Učenici:

Antonio Bodiš, 7. b razred

Mihael Jerković, 7.b razred

Dora Štetić, 7. c razred

Matej Kačmarčik, 7. c razred

Ozana Krajačić, 7. a razred

Ariana Šmit, 6. a razred

Ana Perošević, 6. a razred

Lorena Kralj, 5. b razred

Brigita Ravlić o Smotri kaže:

Gradski Lidrano  2013. potekao  je mnogima u sreći...nastava mimoiđena u velikom luku, uživanje u programu, poklon, nagrada, nominacija::::za mene, Brigitu; VRLO USPJEŠAN (5)..jer idem dalje.. Ranim jutrom krenuli smo autobusom iz Kutine prema OŠ Banova Jaruga, koja je bila domaćin ovogodišnjeg Lidrana. Svi smo bili uzbuđeni. Put nam je protekao ugodno, u razgovoru s prijateljima, te onima koji su to tek postajali. Domaćini su nam iskazali DINAMIČNU dobrodošlicu, popraćenu poklonom u znak pažnje. Smotra se odvijala u uređenoj dvorani, gdje su bili izloženi i radovi koji su pristigli. Bilo je ugodno pročitati ih, te porazgovarati s ostalim piscima... mladima kao i mi sami. Na otvorenju smo imali priliku uživati u melodičnim glasovima mladog pjevačkoga zbora, nakon čega su nastupile dramske skupine. Svaka  izvedba je bila  zanimljiva i oku ugodna. I bez obzira što dramska skupina naše škole nije prošla dalje...Svi smo bili radosni. Iako se cijelom događaju već nazirao kraj, sreća zbog sudjelovanja, i novosklopljenih prijateljstva nije jenjavala. Krenuvši natrag prema Kutini, u autobusu su se prepričavali snažni dojmovi, koji će ostati duboko u našim srcima.
Jedva čekam Županijsku smotru, i želim svu sreću ostalim sudionicima...
Nadam se da će se sklopljena prijateljstva nastaviti razvijati, te da će i dogodine na smotri biti ovako lijepo, a ja ću to sve promatrati iz srednjoškolskih klupa.

Brigita Ravlić, 8.b

Anja Sokol o Smotri kaže:

Na   Gradskoj  smotri Lidrano 2013. mi je bilo super.

Jako mi je drago sto sam upoznala Brigitu i nadam se da ćemo i dalje biti u prijateljskim odnosima.

Osnovna škola Banova Jaruga bila je domaćin i lijepo su nas ugostili. Imali smo malo vremena za razgledavanje njihovih učionica , hodnika, blagovaonice.

U dvorani u kojoj se trebao odvijati program, bili su izvješeni  literarni i novinarski ostvaraji. Tamo  je bio Brigitin i moj rad. Svaki mentor i sudionik Lidrana dobio je poklončić kao znak pažnje. Program je otvoren himnom koju je izvodio pjevački zbor škole domaćina, a onda su slijedili nastupi. Kada je na red došla dramska skupina naše škole, Brigita i ja smo navijale, ali nisu prošli dalje. Kako bilo da bilo , u životu ima uspona i padova. Sigurna sam da ćemo sljedeće godine svi bolje proći, a Brigiti želim puno sreće  na Županijskoj smotri Lidrana 2013.

Ovaj Lidrano pamtit ću i po zagonetnom osmijehu jednog osmaša.

Anja Sokol, 7. c