Lovrakvci tradicionalno i ove godine na DANIMA KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Marina Maltarski, 4. 10. 2023.

Danas, na Trgu dr. Franje Tuđmana, u organizaciji Koordinacijskog odbora Kutina – Grad prijatelj djece održana je već sada tradicionalna izložba povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, na kojoj je sudjelovala i naša škola.

Cijela manifestacija je povezana sa Svjetskim danom hrane koji se slavi 16. listopada.

Ovaj je dan prilika za izražavanje zahvalnosti za kruh i sve plodove zemlje te za podizanje svijesti o važnosti zdrave prehrane, ekološke proizvodnje i očuvanja biološke raznolikosti.

Dani kruha su također povezani s bogatom tradicijom koja se prenosi kroz generacije.

Ova manifestacija ima za cilj očuvanje kulturne baštine te ukazivanje na važnost rada i znanja koji su potrebni za proizvodnju kruha i drugih pekarskih proizvoda.

Značenje Dana kruha je izraziti zahvalnost za plodove zemlje i kruh kao osnovnu namirnicu koja nas hrani i spaja.

Učitelji Razredne nastave  i Predmetne nastave  matične škole te naših područnih škola su  obilježili “Dane zahvalnosti za plodove zemlje” na svojim satima kreativnim radionicama te svoje kreativne ideje pretvorili u prekrasne proizvode koji su naposlijetku i prodavali na svojim štandovima.

Sam sajam je svake godine iznova velika radost za sve učenike naše škole jer taj dan je cijeli obilježen posjetima sajmu.

Glavni koordinator zadužen za našu školu bila je učiteljica Sanja Kos, a glavne organizatorice štandova bile su učiteljice Zorica Meaški, Senka Štetić i Tatjana Bijelić. One su uredile štand uz pomoć učenika i učeničkih  radova.

Zahvaljujemo se svim sudionicima sajma posebno roditeljima, bakama i djedovima na prekrasnim proizvodima (donacijama).

Sve od ideje do proizvoda možete pogledati u našoj bogatoj Fotogaleriji.