Osnovna škola Mate Lovraka Kutina

Vijesti

OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE 8.C RAZREDNOG ODJELA - SAMOIZOLACIJA UČENIKA 8.C RAZREDNOG ODJELA

Autor: Vedrana Banda, 22. 10. 2020.

Poštovani roditelji i učenici 8.C razrednog odjela!

Ovim putem vas obavještavamo da se sukladno obavijesti  i uputama nadležne Službe za epidemiologiju Kutina - dr. Marije Starčević, dr.med., spec.epidemiologije  učenici 8.C razrednog odjela  od sutra – petak, 23. listopada 2020.  -  03. studenoga 2020. g.( utorak)  – UPUĆUJU U SAMOIZOLACIJU , zbog COVID-19 A oboljele osobe osoblja Škole .

Učenici se vraćaju na nastavu nakon jesenskog odmora učenika  - u srijedu, 04. studenoga 2020.

Za učenike 8.C – nastava se od sutra, 23.10.2020.  nastavlja odvijati NA DALJINU  prema redovitom rasporedu sati. Sve obavijesti u svezi organizacije nastave učenici će dobiti od razrednice i predmetnih učitelja.

Upute o postupanju

• Samoizolacija učenika jest MJERA ZAŠTITE I SUZBIJANJA RAZVOJA ZARAZE. Ona NE ZNAČI da su osobe u samoizolaciji ZARAŽENE.
  •
  • U samoizolaciju se upućuju učenici i razredni odjeli sukladno procjeni i uputi NADLEŽNE EPIDEMIOLOŠKE SLUŽBE.- a ne po procjeni Škole ili osobnoj procjeni.
  •
  • Kontakt podaci svih učenika razrednog odjela u samoizolaciji poslani su epidemiološkoj službi koja će kontaktirati obitelji.
  •
  • Roditelji učenika kod kojih se pojave respiratorni problemi, povišena temperatura ili drugi simptomi koji bi mogli biti povezani s infekcijom  COVID-19 A  se trebaju javiti obiteljskom liječniku koji će nakon razgovora s epidemiološkom službom odlučiti je li za pojedino dijete potrebno testiranje ili je dovoljna samoizolacija, kao i o postupanju s ostalim članovima obitelji.
  •
  • Obitelji u kojoj je dijete u samoizolaciji mjere zaštite trebaju provoditi i u obiteljskom domu. Ukoliko je moguće djetetu osigurati boravak i spavanje u zasebnoj prostoriji, te razmak od 1,5 m od ostalih ukućana. Ukoliko to nije moguće zbog stambenih uvjeta i brojnosti članova kućanstva – nositi zaštitnu masku za vrijeme boravka u zajedničkoj prostoriji (kao i u školi) i nastojati održavati što veću moguću socijalnu distancu.
  •
  • Za vrijeme samoizolacije učenicima se ne bilježe izostanci s nastave. Nastava se odvija na daljinu. Učenici su dužni pratiti nastavu  i  izvršavati školske obveze.
  •
  • Ako dijete razvije simptome i oboli od infekcije - tada je dijete bolesno i nije dužno pratiti nastavu.  Obiteljski liječnik  po isteku liječenja  izdaje ispričnicu za izostanak s nastave za vrijeme trajanja bolesti . O eventualnom razvoju bolesti roditelj treba izvijestiti razrednika/cu.
  •
  • Epidemiološke mjere zaštite VAŽNO JE PROVODITI ne samo u školi VEĆ SVI ČLANOVI OBITELJI I U RODITELJSKOM DOMU i ostalim oblicima socijalnih kontakata.  Budimo odgovorni !
  •
  • Sve osobe koje su u ponedjeljak 19.10.2020. i u utorak 20.10. 2020. g. do 9:30 sati bile u kontaktu s oboljelom osobom – u socijalnom kontaktu bez zaštite, ili sa zaštitom na udaljenosti manjoj od 1,5 m javit će se u nadležnu epidemiološku službu te će se postupati sukladno uputama.
  •
  • SVI UČITELJI I OSOBLJE ŠKOLE DUŽNI SU SE, BEZ IZNIMKE, PRIDRŽAVATI PROPISANIH EPIDEMIOLOŠKIH MJERA ZAŠTITE NA RADNOM MJESTU, te biti ODGOVORNI ZA SEBE I DRUGE cijelo vrijeme i izvan radnog mjesta!

Za upite i informacije možete se obratiti ravnateljici škole Vedrani  Banda, na kontakte : mob. 098 180 6407, tel. 044/660-103 ili na e-mail: vedrana.banda@skole.hr.

Prešućujući informacije o kretanju ili socijalnim kontaktima ne činimo uslugu nikome. Samo zajedničkim trudom i odgovornim ponašanjem možemo spriječiti daljnji razvoj infekcije. smiley

S poštovanjem,

Vedrana Banda - ravnateljica

Logo škole

Sponzor

Vrijeme za gablec

Energetska obnova

ISTOČNA ZGRADA

ZAPADNA ZGRADA

Učimo zajedno II.

Vozni red autobusa

Jeste li ikada bili žrtva vršnjačkog nasilja?

Kada zvono zvoni

JUTARNJI TURNUS

1.šk.sat 8:00 – 8:45

odmor 10 min